Sketchup Türkiye

Sketchup Türkiye bünyesin de barındırmış olduğu 450 den fazla Sketchup eğitim videosu ile sizlere, bu programı en iyi şekilde öğretmeyi hedeflemiş , Türkçe eğitim ve sosyal sorumluluk pojesidir.

Sketchup programı hem kullanım kolaylığı ve hızı sayesinde 3 boyutlu tasarım yapan mimar ve mühendislerin sıklıkla kullandığı programlar arasında yerini almıştır.

İlk zamanlar Google’ın bünyesin de, şimdi ise Trimble ile hızlıca gelişmesi sürdüren bu program sayesinde sizde tasarımlarınızı hızlıca ve kolay bir şekilde hayata geçirebilir, 3d dünyasında kendinizden söz ettirebilirsiniz.

Sketchup

Sketchupturkiye.com sitesin de programın kullanımı , kurulumu hakkında başlangıç ve temel bilgileri vererek sizlerin sketchup programını daha iyi bir şekilde öğrenmeniz amaç edinmiştir.

Bu sitede aynı zamanda sketchup derslerinin yanında , program ile ilgili Türkçe yazılı dökümanlar verilerek, kullanıcıların sketchup programını daha iyi kavramaları sağlanmıştır.

Aynı zaman da site içerisinde programı indirebileceğiniz, indirme linkleri , sketchup tutorial sayfaları ve dökümanları sunularak, öğrenilen bilginin pekiştirilmesi ve daha hızlı öğrenilmesi sağlanmıştır.

Site içerisinde sketchup programı hakkında temel ve başlangıç bilgiler verildikten sonra sketchup modelleri hakkında çizimler yapılarak model çizme ve kavrama teknikleri anlatılmıştır.

Sketchup Model ve çizim teknikleri bitiminde, sizlere material atama ve kullanımı, render alma ve ışık ayarları hakkında bilgiler sunularak, çizmiş olduğunuz modellerin daha kaliteli görünümlere kavuşturulması sağlanmıştır.

Yine site içerisinde programının popüler render motorlarından olan sketchup vray render motoru hakkında bilgiler verilmiş, aynı zamanda vray kullanımının mantığı anlatılmıştır.

Vray Eğitimi

Vray şu an 3dsmax ve sketchup programında en çok kullanılan render motoru olma ünvanını elinde bulunduran bir render motorudur.

Vray kullanım kolaylığı ve kaliteye olan yakınlığından dolayı sketchup içerisinde en çok kullanılan render motoru haline gelmiştir.

Farklı render motorlarından olan ve daha çok animasyon tabanlı lumion programı ile de uyumlu olarak çalışan Sketchup Pro ile zengin program ve render uyumu sayesinde çizimlerinizi sorunsuzca farklı programlara aktarabilirsiniz. 

Sketchup pro programı diğer normal sürümüne oranla, diğer programlara olan uyumluluğu ve dışa aktarma seçenekleri ile kullanıcıların en çok tercih etmiş olduğu versiyon olarak kabul görür.

Sitede Sketchup Türkçe derslerine ve sketchup Vray Türkçe derslerine yer verilmiştir.

Piyasada en çok kullanılan 3d çizim ve render motoru seçilerek kullanıcıların bu programı zorlanmadan kullanmaları için videolu eğtimler ücretsiz olarak sunulmuştur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir